Today

Regionalliga Ost

Stadlau Stadlau 4 - 1 Parndorf Parndorf

Landesliga Wien

Favoritner AC Favoritner AC - Wienerberg Wienerberg
Post Post - Ostbahn XI Ostbahn XI
Wiener Viktoria Wiener Viktoria - Technopool Admira Technopool Admira
Austria XIII Austria XIII - Slovan HAC Slovan HAC
Donau Donau - Gersthofer SV Gersthofer SV
Elektra Elektra - Team Wiener Linien Team Wiener Linien

Landesliga Tirol

Wattens II Wattens II - Mayrhofen Mayrhofen
Hall Hall - Zams Zams
Telfs Telfs - Kirchbichl Kirchbichl
Kematen Kematen - St. Johann in Tirol St. Johann in Tirol
Mötz / Silz Mötz / Silz - Union Innsbruck Union Innsbruck

Landesliga Niederosterreich

Leobendorf Leobendorf - Retz Retz
Ardagger Ardagger - Gaflenz Gaflenz
Scheiblingkirchen Scheiblingkirchen - Zwettl Zwettl
St. Peter St. Peter - Langenrohr Langenrohr
Waidhofen / Thaya Waidhofen / Thaya - Spratzern Spratzern

Landesliga Oberosterreich

Oedt Oedt - Donau Linz Donau Linz
Andorf Andorf - Bad Ischl Bad Ischl
St. Valentin St. Valentin - SV Wallern SV Wallern

Landesliga Salzburg

Golling Golling - Straßwalchen Straßwalchen
Union Hallein Union Hallein - Salzburger AK Salzburger AK
Strobl Strobl - Hallwang Hallwang
Neumarkt Neumarkt - Austria Salzburg Austria Salzburg

Landesliga Burgenland

Neuberg Neuberg - Draßburg Draßburg
Horitschon Horitschon - St. Margarethen St. Margarethen
Pinkafeld Pinkafeld - Deutschkreutz Deutschkreutz

Landesliga Steiermark

Voitsberg Voitsberg - Fürstenfeld Fürstenfeld
Grazer AK Grazer AK - Lebring Lebring
St. Anna St. Anna - TuS Heiligenkreuz TuS Heiligenkreuz

Landesliga Karnten

Austria Klagenfurt Austria Klagenfurt - Feldkirchen Feldkirchen
Ferlach Ferlach - Köttmannsdorf Köttmannsdorf
St. Jakob St. Jakob - SAK Klagenfurt SAK Klagenfurt

Landesliga Vorarlbergliga

Fussach Fussach - Rot-Weiß Rankweil Rot-Weiß Rankweil
Admira Dornbirn Admira Dornbirn - Langenegg Langenegg
Austria Lustenau II Austria Lustenau II - Andelsbuch Andelsbuch
Höchst Höchst - Egg Egg

China League One

Heilongjiang Lava Spring Heilongjiang Lava Spring 2 - 1 Shanghai Shenxin Shanghai Shenxin
Meizhou Meixian Techand Meizhou Meixian Techand 1 - 0 Wuhan Zall Wuhan Zall

Czech Liga

Teplice Teplice 0 - 3 Slavia Praha Slavia Praha
Jablonec Jablonec 2 - 0 Slovácko Slovácko
Dukla Praha Dukla Praha 1 - 5 Viktoria Plzeň Viktoria Plzeň
Vysočina Jihlava Vysočina Jihlava 0 - 2 Karviná Karviná
Baník Ostrava Baník Ostrava 2 - 0 Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
Bohemians 1905 Bohemians 1905 0 - 0 Sparta Praha Sparta Praha
Sigma Olomouc Sigma Olomouc 3 - 0 Mladá Boleslav Mladá Boleslav
Zlín Zlín 3 - 1 Slovan Liberec Slovan Liberec

3. liga CFL

Písek Písek 1 - 0 Převýšov Převýšov
Slavoj Vyšehrad Slavoj Vyšehrad 1 - 2 Benešov Benešov
Sokol Čížová Sokol Čížová 3 - 1 Litoměřicko Litoměřicko
Jiskra Domažlice Jiskra Domažlice - Dobrovice Dobrovice

3. liga MSFL

Vyškov Vyškov 2 - 4 Spartak Hulín Spartak Hulín
Mohelnice Mohelnice 0 - 2 Uherský Brod Uherský Brod
Hanácká Hanácká 2 - 6 Prostějov Prostějov
Líšeň Líšeň 2 - 1 Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
Odra Petřkovice Odra Petřkovice 3 - 1 Hlučín Hlučín
Hodonín-Šardice Hodonín-Šardice 3 - 0 Jiskra Rýmařov Jiskra Rýmařov
Dobrovice Dobrovice 2 - 0 Jiskra Domažlice Jiskra Domažlice

3. Division A

Přeštice Přeštice 3 Pen 4-5 3 Tatran Sedlčany Tatran Sedlčany
Petřín Plzeň Petřín Plzeň 1 - 0 Aritma Praha Aritma Praha
Olympie Březová Olympie Březová 0 - 3 Mariánské Lázně Mariánské Lázně
Slavoj Český Krumlov Slavoj Český Krumlov 5 - 1 Jankov Jankov
Doubravka Doubravka 1 - 3 Klatovy Klatovy
Malše Roudné Malše Roudné 2 - 0 Rakovník Rakovník
Dobříš Dobříš 4 - 1 Hořovicko Hořovicko
Spartak Soběslav Spartak Soběslav 0 - 1 Karlovy Vary Karlovy Vary

3. Division B

Motorlet Praha Motorlet Praha 0 45' 0 Ostrá Ostrá
Chomutov Chomutov 1 - 2 Tatran Rakovník Tatran Rakovník
Slovan Velvary Slovan Velvary 3 - 1 Český Brod Český Brod
Arsenal Česká Lípa Arsenal Česká Lípa 1 - 0 Neratovice-Byškovice Neratovice-Byškovice
Úvaly Úvaly 5 - 1 Hrobce Hrobce
Baník Souš Baník Souš 1 - 2 Nový Bor Nový Bor

3. Division C

Čechie Vykáň Čechie Vykáň 3 Pen 3-1 3 Dvůr Králové Dvůr Králové
Pardubice II Pardubice II 1 Pen 4-3 1 Pěnčín-Turnov Pěnčín-Turnov
FK Brandýs nad Labem FK Brandýs nad Labem 0 - 2 Trutnov Trutnov
Letohrad Letohrad 3 - 1 Kolín Kolín
Sokol Živanice Sokol Živanice 2 - 0 Admira Praha Admira Praha
Vysoké Mýto Vysoké Mýto 1 - 3 Zbuzany Zbuzany
Kratonohy Kratonohy 4 - 3 Spartak Chrastava Spartak Chrastava

3. Division D

Stará Říše Stará Říše 1 - 4 Slavoj Polná Slavoj Polná
Slovan Rosice Slovan Rosice 5 - 1 Žďár nad Sázavou Žďár nad Sázavou
Blansko Blansko 4 - 2 Strání Strání

3. Division E

Nové Sady Nové Sady 3 - 0 Hranice Hranice
Sokol Ústí Sokol Ústí 0 - 4 Kozlovice Kozlovice
Brumov Brumov 0 - 3 Opava II Opava II
Dolní Benešov Dolní Benešov 2 - 1 Frýdlant Frýdlant
Lokomotiva Petrovice Lokomotiva Petrovice 1 - 0 Vsetín Vsetín
Jeseník Jeseník 4 - 2 Nový Jičín Nový Jičín
Šternberk Šternberk 2 - 4 Bohumín Bohumín

Oberliga Baden-Wurttemberg

CfR Pforzheim CfR Pforzheim 3 - 0 Neckarsulmer SU Neckarsulmer SU
Oberachern Oberachern 5 - 5 Sandhausen II Sandhausen II
SGV Freiberg SGV Freiberg 0 - 2 Backnang Backnang
Balingen Balingen 2 - 1 Spielberg Spielberg
Göppinger SV Göppinger SV 5 - 1 Astoria Walldorf II Astoria Walldorf II
Nöttingen Nöttingen 4 - 2 Bissingen Bissingen
Karlsruher SC II Karlsruher SC II 3 - 2 Ravensburg Ravensburg
Reutlingen Reutlingen 4 - 2 Bahlinger SC Bahlinger SC
Villingen Villingen 4 - 1 Weinheim Weinheim

Oberliga Hessen

Bayern Alzenau Bayern Alzenau 6 - 0 Buchonia Flieden Buchonia Flieden
Ginsheim Ginsheim 3 - 1 Hessen Dreieich Hessen Dreieich
SV Steinbach SV Steinbach 1 - 3 Rot-Weiss Frankfurt Rot-Weiss Frankfurt
Lohfelden Lohfelden 3 - 3 Lehnerz Lehnerz
Vellmar Vellmar 1 - 2 Neu-Isenburg Neu-Isenburg
Viktoria Griesheim Viktoria Griesheim 2 - 1 Baunatal Baunatal
Borussia Fulda Borussia Fulda 3 - 4 Ederbergland Ederbergland

Oberliga Rheinland-Pfalz Saar

Idar-Oberstein Idar-Oberstein 2 - 3 Hertha Wiesbach Hertha Wiesbach
Kaiserslautern II Kaiserslautern II 1 - 1 Eintracht Trier Eintracht Trier
FV Engers 07 FV Engers 07 3 - 5 Pirmasens Pirmasens
Morlautern Morlautern 1 - 5 Homburg Homburg
TuS RW Koblenz TuS RW Koblenz 2 - 3 Pfeddersheim Pfeddersheim
Diefflen Diefflen 5 - 4 Karbach Karbach
Jägersburg Jägersburg 4 - 0 Saar Saarbrücken Saar Saarbrücken
Dudenhofen Dudenhofen 1 - 1 Mechtersheim Mechtersheim
Salmrohr Salmrohr 0 - 4 Gonsenheim Gonsenheim

Oberliga Bayern Sud

Brinkumer SV Brinkumer SV 6 - 4 Teutonia Hamburg Teutonia Hamburg
Holstein Kiel II Holstein Kiel II 1 - 1 VfL Oldenburg VfL Oldenburg

Tweede Divisie

GVVV GVVV 2 - 0 VVSB VVSB
Kozakken Boys Kozakken Boys 0 - 0 Katwijk Katwijk
Achilles '29 Achilles '29 0 - 3 Lienden Lienden
Barendrecht Barendrecht 2 - 2 IJsselmeervogels IJsselmeervogels
Excelsior Maassluis Excelsior Maassluis 0 - 1 AFC AFC
De Dijk De Dijk 1 - 2 De Treffers De Treffers
Koninklijke HFC Koninklijke HFC 1 - 1 Rijnsburgse Boys Rijnsburgse Boys
TEC TEC 2 - 1 HHC HHC
Lisse Lisse 1 - 0 Sparta Rotterdam II Sparta Rotterdam II

Derde Divisie Zaterdag

DVS '33 DVS '33 1 - 1 VVOG VVOG
Magreb '90 Magreb '90 0 - 5 DOVO DOVO
Groningen II Groningen II 1 - 0 ONS Sneek ONS Sneek
Spakenburg Spakenburg 1 - 3 Almere City II Almere City II
ODIN '59 ODIN '59 1 - 3 Twente II Twente II
Quick Boys Quick Boys 3 - 4 ACV ACV
Capelle Capelle 1 - 2 Spijkenisse Spijkenisse
Scheveningen Scheveningen 1 - 0 Volendam II Volendam II
Harkemase Boys Harkemase Boys 1 - 2 ASWH ASWH

Hoofdklasse Zaterdag A

FC 's-Gravenzande FC 's-Gravenzande - Argon Argon
Noordwijk Noordwijk - Zwaluwen Zwaluwen
Nootdorp Nootdorp - Smitshoek Smitshoek
Rijsoord Rijsoord - Jodan Boys Jodan Boys
Ter Leede Ter Leede - Swift Swift
SteDoCo SteDoCo - RVVH RVVH
HSV Hoek HSV Hoek - Achilles Veen Achilles Veen

Eerste Klasse Zaterdag A

Aalsmeer Aalsmeer - Sportlust '46 Sportlust '46
ARC ARC - Vitesse Delft Vitesse Delft
Forum Sport Forum Sport - HVV Te Werve HVV Te Werve
Marken Marken - Breukelen Breukelen
WV-HEDW WV-HEDW - XerxesDZB (Zat) XerxesDZB (Zat)
Zwaluwen '30 Zwaluwen '30 - Westlandia Westlandia

II Liga wschod

Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo 2 - 1 Bełchatów Bełchatów
Kluczbork Kluczbork 2 - 0 Stargard Szczeciński Stargard Szczeciński
Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin 3 - 3 Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
ROW Rybnik ROW Rybnik 2 - 1 Jastrzębie Jastrzębie
Legionovia Legionowo Legionovia Legionowo 0 - 2 Znicz Pruszków Znicz Pruszków
Rozwój Katowice Rozwój Katowice 0 - 2 ŁKS Łódź ŁKS Łódź
Siarka Tarnobrzeg Siarka Tarnobrzeg 0 - 1 Olimpia Elbląg Olimpia Elbląg
Garbarnia Kraków Garbarnia Kraków 1 - 1 Warta Poznań Warta Poznań
Radomiak Radom Radomiak Radom 2 - 2 Wisła Puławy Wisła Puławy

Liga I

Voluntari Voluntari 2 - 2 Concordia Chiajna Concordia Chiajna

Liga II Seria 1

Foresta Suceava Foresta Suceava 0 - 1 Sportul Snagov Sportul Snagov
Pandurii Târgu Jiu Pandurii Târgu Jiu 3 Awarded 0 Târgu Mureş Târgu Mureş
Ştiinţa Miroslava Ştiinţa Miroslava 1 - 4 Luceafărul Oradea Luceafărul Oradea
Olimpia Satu Mare Olimpia Satu Mare 0 Awarded 3 Argeş Piteşti Argeş Piteşti
UTA UTA 1 - 5 Dacia Unirea Brăila Dacia Unirea Brăila
Afumaţi Afumaţi 2 - 1 Metaloglobus Metaloglobus
Dunărea Călăraşi Dunărea Călăraşi 0 - 0 Chindia Târgovişte Chindia Târgovişte
ASU Poli Timişoara ASU Poli Timişoara 2 - 1 Ripensia Timişoara Ripensia Timişoara
Olimpia Satu Mare Olimpia Satu Mare - Argeş Argeş

Liga III Seria 1

Odorheiu Secuiesc Odorheiu Secuiesc - Aerostar Bacău Aerostar Bacău
Oţelul Oţelul - Hărman Hărman
Bucovina Rădăuţi Bucovina Rădăuţi - Sporting Lieşti Sporting Lieşti
Sănătatea Darabani Sănătatea Darabani - Olimpic Cetate Olimpic Cetate
Metalosport Galaţi Metalosport Galaţi Cancl. Târgu Secuiesc Târgu Secuiesc
Avântul Valea Mărului Avântul Valea Mărului Cancl. Roman Roman

Liga III Seria 2

Agricola Borcea Agricola Borcea - Voluntari II Voluntari II
Victoria Traian Victoria Traian - Unirea Slobozia Unirea Slobozia
Progresul Spartac Progresul Spartac - FCSB II FCSB II
SSC Farul SSC Farul - Sportul Chiscani Sportul Chiscani

Liga III Seria 3

Urban Titu Urban Titu Cancl. Atletic Bradu Atletic Bradu
Flacăra Moreni Flacăra Moreni - Sporting Roşiori Sporting Roşiori
Tunari Tunari - Aninoasa Aninoasa
Concordia Chiajna II Concordia Chiajna II - Viitorul Domneşti Viitorul Domneşti
Voinţa Turnu Măgurele Voinţa Turnu Măgurele - Mioveni II Mioveni II
Popești-Leordeni Popești-Leordeni - Petrolul Ploieşti Petrolul Ploieşti

Liga III Seria 4

Internaţional Băleşti Internaţional Băleşti - Naţional Sebiş Naţional Sebiş
Filiaşi Filiaşi - Şcolar Reşiţa Şcolar Reşiţa
Şirineaşa Şirineaşa - Gloria Lunca Teuz Cermei Gloria Lunca Teuz Cermei

Liga III Seria 5

Viitorul Ghimbav Viitorul Ghimbav Cancl. Avântul Reghin Avântul Reghin
Unirea Tășnad Unirea Tășnad - CFR Cluj II CFR Cluj II
Iernut Iernut - Gaz Metan Mediaş II Gaz Metan Mediaş II
Performanța Ighiu Performanța Ighiu - Unirea Alba Iulia Unirea Alba Iulia
U Cluj U Cluj - Industria Galda de Jos Industria Galda de Jos