Today

Queensland

Capalaba Capalaba 3 - 0 Redlands United Redlands United
Brisbane City Brisbane City 1 - 2 Brisbane Strikers Brisbane Strikers

Capital Territory

Canberra Canberra 3 - 1 Gungahlin United Gungahlin United
Woden Weston Woden Weston - Monaro Panthers Monaro Panthers

New South Wales

Marconi Stallions Marconi Stallions 1 - 1 Manly United Manly United
Sydney Olympic Sydney Olympic 1 - 1 North Shore Mariners North Shore Mariners
Mt Druitt Town Mt Druitt Town 0 - 5 Sydney II Sydney II

Northern Territory

Darwin Hearts Darwin Hearts - Casuarina Casuarina
Hellenic Athletic Hellenic Athletic - Uni Azzurri Uni Azzurri

Brisbane

Taringa Rovers Taringa Rovers 2 - 1 Bayside United Bayside United
The Gap The Gap 2 - 3 St George Willawong St George Willawong
Centenary Stormers Centenary Stormers 2 - 0 North Star North Star

Northern NSW

Lambton Jaffas Lambton Jaffas 3 - 0 Lake Macquarie Lake Macquarie
Maitland Maitland 2 - 1 Edgeworth Eagles Edgeworth Eagles
Adamstown Rosebuds Adamstown Rosebuds 2 - 2 Valentine Valentine

South Australian

Adelaide Comets Adelaide Comets 4 - 0 Adelaide Raiders Adelaide Raiders
Cumberland United Cumberland United 2 - 1 Adelaide Olympic Adelaide Olympic
Para Hills Knights Para Hills Knights 2 - 3 Campbelltown City Campbelltown City
Adelaide United II Adelaide United II 1 - 1 Blue Eagles Blue Eagles
MetroStars MetroStars 1 - 5 Croydon Kings Croydon Kings
Adelaide City Adelaide City 1 - 1 Modbury Jets Modbury Jets

Tasmania

South Hobart South Hobart 3 - 6 Olympia Warriors Olympia Warriors
Devonport City Devonport City 3 - 1 Kingborough Lions Kingborough Lions
Clarence Zebras Clarence Zebras 4 - 1 Riverside Olympic Riverside Olympic
Launceston City Launceston City 1 - 3 Glenorchy Knights Glenorchy Knights

Western Australia

Armadale Armadale 5 - 3 Sorrento Sorrento
Cockburn City Cockburn City 1 - 3 ECU Joondalup ECU Joondalup
Gwelup Croatia SC Gwelup Croatia SC 0 - 3 Floreat Athena Floreat Athena
Balcatta Balcatta 3 - 0 Perth Glory U21 Perth Glory U21
Bayswater City Bayswater City 1 - 4 Perth Perth
Rockingham City Rockingham City 2 - 2 Inglewood United Inglewood United

Bundesliga

Rheindorf Altach Rheindorf Altach 0 - 2 Wattens Wattens
St. Pölten St. Pölten 1 - 2 Rapid Wien Rapid Wien
Ried Ried 1 - 3 Salzburg Salzburg

1. Liga

Austria Lustenau Austria Lustenau 0 - 1 Juniors OÖ Juniors OÖ
Amstetten Amstetten 3 - 3 Dornbirn Dornbirn

Regionalliga Ost

Schwarz-Weiß Bregenz Schwarz-Weiß Bregenz 1 - 2 Rotenberg Rotenberg
Gurten Gurten 1 - 1 St. Anna St. Anna
Lauterach Lauterach 2 - 4 Hohenems Hohenems
Austria Salzburg Austria Salzburg 2 - 1 Pinzgau Saalfelden Pinzgau Saalfelden
Mannsdorf-Großenzersdorf Mannsdorf-Großenzersdorf 3 - 0 Neusiedl Neusiedl
Sturm Graz II Sturm Graz II 3 - 1 Allerheiligen Allerheiligen

Landesliga Burgenland

Union Mauer Union Mauer - Austria XIII Austria XIII
Thalgau Thalgau - Puch Puch
Bürmoos Bürmoos - Neumarkt Neumarkt
ASV 13 ASV 13 - First Vienna First Vienna
Kirchbichl Kirchbichl - Fügen Fügen
Eugendorf Eugendorf - Bramberg Bramberg
Alberschwende Alberschwende - Lochau Lochau
Markt Allhau Markt Allhau - Oberpetersdorf Oberpetersdorf
Volders Volders - Söll Söll
Stadlau Stadlau - Slovan HAC Slovan HAC
Friedburg / Pöndorf Friedburg / Pöndorf - St. Valentin St. Valentin
Oedt Oedt - Union Weißkirchen Union Weißkirchen
Fach-Donaufeld Fach-Donaufeld - Mannswörth Mannswörth
Hallwang Hallwang - Siezenheim Siezenheim
Hitthaller St. Michael Hitthaller St. Michael - Frauental Frauental
Zebau Bad Ischl Zebau Bad Ischl Postp. Mondsee Mondsee
Ludesch Ludesch - Blau-Weiß Feldkirch Blau-Weiß Feldkirch
Fussach Fussach - Andelsbuch Andelsbuch
Hard Hard - Nenzing Nenzing
Lustenau Lustenau - Admira Dornbirn Admira Dornbirn
Golling Golling - Straßwalchen Straßwalchen
Kraig Kraig - Wolfsberg Wolfsberg
Gmünd Gmünd - Köttmannsdorf Köttmannsdorf
Bezau Bezau - Bizau Bizau
Elektra Elektra - Wienerberg Wienerberg
Spratzern Spratzern - Langenrohr Langenrohr
Waidhofen / Thaya Waidhofen / Thaya - Krems Krems
Völs Völs - Natters Natters
St. Margarethen / Bur St. Margarethen / Bur - Deutschkreutz Deutschkreutz
Altenmarkt Altenmarkt - Bergheim Bergheim
Rottenmann Rottenmann - Leoben Leoben
Pinkafeld Pinkafeld - Güssing Güssing
Lafnitz II Lafnitz II - Wildon Wildon

Premier League

Energetyk-BDU Energetyk-BDU 1 - 1 Isloch Isloch
Gorodeya Gorodeya 1 - 1 Slavia Slavia
Torpedo BelAZ Torpedo BelAZ 0 - 1 Neman Grodno Neman Grodno
BATE BATE 2 - 4 Dinamo Brest Dinamo Brest

1. Division

Khimik Svetlogorsk Khimik Svetlogorsk 2 - 1 Orsha Orsha
Smorgon Smorgon Postp. Naftan Naftan
Slonim Slonim 2 - 0 Oshmyany Oshmyany
Sputnik Sputnik 5 - 1 Lokomotiv Gomel Lokomotiv Gomel
Lida Lida 2 - 3 Granit Granit
Volna Volna 0 - 3 Gomel Gomel
Arsenal Arsenal 1 - 1 Krumkachy Krumkachy

2. Division

Polotsk Polotsk 1 - 0 Gorki Gorki
MKK-Dnepr MKK-Dnepr 2 - 1 Osipovichy Osipovichy
Zhlobin Zhlobin 1 - 4 SMI Autotrans SMI Autotrans
Stanles Pinsk Stanles Pinsk 5 - 2 Ivatsevichi Ivatsevichi
Ostrovets Ostrovets 4 - 0 Baranovichi Baranovichi
Pershiy Region Pershiy Region 2 - 4 Brest Malorita Brest Malorita
Bumprom Bumprom 3 - 2 Viktoriya Maryina Horka Viktoriya Maryina Horka
Shakhtyor Petrikov Shakhtyor Petrikov 0 - 2 Dnepr Mogilev Dnepr Mogilev
Chayka Zelva Chayka Zelva 1 - 2 BGU Minsk BGU Minsk

First Division A

Beerschot-Wilrijk Beerschot-Wilrijk 3 - 2 Waasland-Beveren Waasland-Beveren
Mechelen Mechelen 2 - 0 Sint-Truiden Sint-Truiden
Gent Gent 2 84' 3 OH Leuven OH Leuven

First Division B

RWDM RWDM 3 85' 1 Union Saint-Gilloise Union Saint-Gilloise

First Amateur Division

Dessel Sport Dessel Sport Postp. Mandel United Mandel United
Thes Sport Thes Sport - Sint-Eloois-Winkel Sint-Eloois-Winkel
Patro Eisden Patro Eisden - Heist Heist
La Louvière Centre La Louvière Centre - URSL Visé URSL Visé
KSV Roeselare KSV Roeselare - Dender Dender

Second Amateur Division VFV A

Dikkelvenne Dikkelvenne - Ronse Ronse
Oudenaarde Oudenaarde - Toekomst Menen Toekomst Menen
Ninove Ninove - Gullegem Gullegem
Harelbeke Harelbeke - Westhoek Westhoek
Excelsior Virton Excelsior Virton 0 Awarded 5 La Louvière La Louvière
Hoogstraten Hoogstraten - Olympia Wijgmaal Olympia Wijgmaal
KRC Gent KRC Gent - RFC Wetteren RFC Wetteren
Tubize Tubize - RES Durbuy RES Durbuy
Lyra-Lierse Berlaar Lyra-Lierse Berlaar - Spouwen-Mopertingen Spouwen-Mopertingen
KRC Gent KRC Gent - Mandel United Mandel United

Third Amateur Division VFV A

Diest Diest - Sint-Lenaarts Sint-Lenaarts
Turnhout Turnhout - Witgoor Sport Witgoor Sport
Weerstand Koersel Weerstand Koersel - Berlaar-Heikant Berlaar-Heikant
VW Hamme VW Hamme - Avanti Avanti
Oostkamp Oostkamp - Voorde Appelterre Voorde Appelterre
Torhout Torhout - Tempo Overijse Tempo Overijse
Betekom Betekom - Zwarte Leeuw Zwarte Leeuw
Aische Aische - Braine Braine
Nijlen Nijlen - Lille Lille
Tournai Tournai - Union Namur Union Namur
Onhaye Onhaye - Rochefort Rochefort
Svelta Melsele Svelta Melsele - Bambrugge Bambrugge
Rapid Symphorinois Rapid Symphorinois - SG-Tertre-Hautrage SG-Tertre-Hautrage
Wellen Wellen - De Kempen De Kempen
Esperanza Pelt Esperanza Pelt - Racing Mechelen Racing Mechelen
Marloie Sport Marloie Sport - Habay-la-Neuve Habay-la-Neuve
Oppagne-Wéris Oppagne-Wéris - Mormont Mormont

Provincial Oost Vlaanderen

Eendracht Wervik Eendracht Wervik - Wielsbeke Wielsbeke
RC Lauwe RC Lauwe - Excelsior Zedelgem Excelsior Zedelgem
Meulebeke Meulebeke - Oostnieuwkerke Oostnieuwkerke
Rumbeke Rumbeke - Diksmuide Diksmuide
Dadizele Dadizele - Lauwe Lauwe
Antoing Antoing Postp. Houdeng Houdeng
Schoonbeek-Beverst Schoonbeek-Beverst - Bregel Sport Bregel Sport
K. Kontich K. Kontich Postp. Bornem Bornem
Chevetogne Chevetogne - Wallonne Ciney Wallonne Ciney
Achel Achel - Torpedo Hasselt Torpedo Hasselt
Elene-Grotenberge Elene-Grotenberge - Excelsior Mariakerke Excelsior Mariakerke
Beauraing Beauraing - Biesme Biesme
Grand-Leez Grand-Leez - Spy Spy
Sartoise Sartoise - Meix-Devant-Virton Meix-Devant-Virton
Alken Alken - Zonhoven United Zonhoven United
Libramont Libramont - RAC Saint-Mard RAC Saint-Mard
Juve Hasselt Juve Hasselt - Eendracht Maasmechelen Eendracht Maasmechelen
Tervuren-Duisburg Tervuren-Duisburg - Linden Linden

Premijer Liga

Olimpik Sarajevo Olimpik Sarajevo 1 - 4 Borac Banja Luka Borac Banja Luka
Velež Velež 2 - 1 Radnik Bijeljina Radnik Bijeljina

1st League RS

Budućnost Banovići Budućnost Banovići 1 - 2 TOŠK Tešanj TOŠK Tešanj
Bratstvo Gračanica Bratstvo Gračanica 2 - 0 Slaven Živinice Slaven Živinice
Goražde Goražde 1 - 3 Radnik Hadžići Radnik Hadžići
Zvijezda Gradačac Zvijezda Gradačac 3 - 2 Travnik Travnik
Orašje Orašje 3 - 0 Čapljina Čapljina
Jedinstvo Bihać Jedinstvo Bihać 1 - 0 Rudar Kakanj Rudar Kakanj
Kozara Gradiška Kozara Gradiška 1 - 3 Ljubić Prnjavor Ljubić Prnjavor
Sloboda Novi Grad Sloboda Novi Grad 0 - 0 Leotar Leotar
Rudar Prijedor Rudar Prijedor 2 - 0 Kozarska Dubica Kozarska Dubica
Slavija Slavija 2 - 0 Podrinje Janja Podrinje Janja
Sloga Doboj Sloga Doboj 2 - 2 FK Jedinstvo Brcko FK Jedinstvo Brcko
Sutjeska Foča Sutjeska Foča 1 - 0 Drina Zvornik Drina Zvornik
Željezničar Banja Luka Željezničar Banja Luka 0 - 0 Tekstilac Derventa Tekstilac Derventa
Zvijezda 09 Zvijezda 09 2 - 2 Modriča Modriča

Serie A

Internacional Internacional - São Paulo São Paulo
Atlético PR Atlético PR - Bahia Bahia
Atlético Mineiro Atlético Mineiro - Grêmio Grêmio

Serie B

Figueirense Figueirense 2 - 2 Guarani Guarani
CSA CSA 3 69' 0 Juventude Juventude
Vitória Vitória 1 HT 1 Oeste Oeste
Brasil de Pelotas Brasil de Pelotas - Paraná Paraná
Sampaio Corrêa Sampaio Corrêa Postp. Náutico Náutico

Serie C

São Bento São Bento 1 65' 1 Boa Boa
Imperatriz Imperatriz 0 26' 0 Ferroviário Ferroviário
Botafogo PB Botafogo PB - Paysandu Paysandu
Vila Nova Vila Nova - Treze Treze

Serie D

Globo Globo 3 - 1 Guarany de Sobral Guarany de Sobral
Vitória ES Vitória ES 0 - 1 Aparecidense Aparecidense
Bangu Bangu 2 - 0 Cascavel Cascavel
Cabofriense Cabofriense 3 - 1 Mirassol Mirassol
Floresta Floresta 1 90' 1 América RN América RN
Santos AP Santos AP 0 66' 3 Altos Altos
Campinense Campinense 2 63' 0 Afogados Afogados
Coruripe Coruripe 1 69' 0 Potiguar Mossoró Potiguar Mossoró
Goiânia Goiânia 2 67' 1 União Rondonópolis União Rondonópolis
CEOV Operário CEOV Operário 0 68' 1 Goianésia Goianésia
Ríver Ríver 2 68' 1 Baré Baré
Novorizontino Novorizontino 1 65' 0 Pelotas Pelotas
Marcílio Dias Marcílio Dias 0 69' 0 Joinville Joinville
Vilhenense Vilhenense 0 51' 0 Ji-Paraná Ji-Paraná
Palmas Palmas 0 67' 1 Tupynambás Tupynambás
São Luiz São Luiz 0 27' 0 São Caetano São Caetano
Bahia de Feira Bahia de Feira 0 27' 0 Villa Nova Villa Nova
Gama Gama 1 25' 0 Brasiliense Brasiliense
Águia Negra Águia Negra 0 26' 2 Real Noroeste Real Noroeste
Ferroviária Ferroviária - Portuguesa RJ Portuguesa RJ
Atlético Acreano Atlético Acreano - Bragantino PA Bragantino PA
Salgueiro Salgueiro - Atlético Cajazeirense Atlético Cajazeirense
Fast Clube Fast Clube - Rio Branco Rio Branco
Caldense Caldense - Atlético Alagoinhas Atlético Alagoinhas

Carioca 2

Sampaio Corrêa RJ Sampaio Corrêa RJ 2 - 1 Nova Iguaçu Nova Iguaçu
Campos AC Campos AC 0 - 0 Bonsucesso Bonsucesso
Rio Sao Paulo Rio Sao Paulo 0 - 2 Marica Marica
Duque de Caxias Duque de Caxias 0 - 1 Gonçalense Gonçalense
Olaria Olaria 1 - 2 Serrano RJ Serrano RJ

Paulista A3

Batatais Batatais - Rio Preto Rio Preto
Nacional SP Nacional SP - EC São Bernardo EC São Bernardo
Barretos Barretos - Noroeste Noroeste
Comercial Comercial - Primavera SP Primavera SP

Maranhense

Moto Club MA Moto Club MA - Sampaio Corrêa Sampaio Corrêa

First League

Ludogorets Ludogorets 2 - 0 Beroe Beroe
Botev Plovdiv Botev Plovdiv 2 - 1 Levski Sofia Levski Sofia

Second League Iztok

Yantra 1919 Yantra 1919 0 - 1 Septemvri Simitli Septemvri Simitli
Septemvri Sofia Septemvri Sofia 1 - 0 Dobrudzha 1919 Dobrudzha 1919
Strumska slava Strumska slava 3 - 1 Sportist Svoge Sportist Svoge
Vitosha Bistritsa Vitosha Bistritsa 0 - 1 Lokomotiv G. Oryahovitsa Lokomotiv G. Oryahovitsa

Third League Severoiztok

Spartak Varna Spartak Varna - Chernolomets 1919 Chernolomets 1919
Chepintsi Chepintsi 2 - 1 Balkan Botevgrad Balkan Botevgrad
Kyustendil Kyustendil 1 - 1 Slivnishki geroy Slivnishki geroy
Septemvri Tervel Septemvri Tervel 1 - 2 Svetkavitsa Targovishte Svetkavitsa Targovishte
Chavdar Etropole Chavdar Etropole 3 - 1 Perun Perun
Chernomorets Balchik Chernomorets Balchik 3 - 0 Dunav 2010 Dunav 2010
Gigant Saedinenie Gigant Saedinenie 1 - 0 Haskovo Haskovo
Sportist General Toshevo Sportist General Toshevo 5 - 1 Topoli Topoli
Shumen 2007 Shumen 2007 5 - 1 Botev Novi Pazar Botev Novi Pazar
Bansko Bansko 0 - 3 Nadezhda Dobroslavtsi Nadezhda Dobroslavtsi
Dorostol Dorostol 2 - 1 Kubrat Kubrat
Zagorets Zagorets 4 - 1 Spartak Plovdiv Spartak Plovdiv
Sokol Markovo Sokol Markovo 0 - 1 Borislav 2009 Borislav 2009
Oborishte Oborishte 0 - 1 Pirin Razlog Pirin Razlog
Karnobat Karnobat 2 - 3 Maritsa Plovdiv Maritsa Plovdiv
Dimitrovgrad Dimitrovgrad 2 - 1 Rozova dolina Rozova dolina
Belasitsa Belasitsa 2 - 0 Botev Ihtiman Botev Ihtiman
Gorski Izvor Gorski Izvor 1 - 0 Yambol 1915 Yambol 1915
Pirin Gotse Delchev Pirin Gotse Delchev 3 - 0 Velbazhd Velbazhd
Marek Marek Postp. Rilski Sportist Rilski Sportist
Chernomorets 1919 Burgas Chernomorets 1919 Burgas 4 - 0 Vereya Vereya

Third League Yugozapad

Vladaya Vladaya 0 - 0 Vihren Vihren

C-League

Sports Academy Sports Academy 2 - 1 Asia Europe University Asia Europe University
Police Commissary Police Commissary 2 - 2 Electricite du Cambodge Electricite du Cambodge
National Defense National Defense 1 - 3 Phnom Penh Crown Phnom Penh Crown
Boeung Ket Boeung Ket - Svay Rieng Svay Rieng
Angkor Tiger Angkor Tiger Cancl. Visakha Visakha
Phnom Penh Crown Phnom Penh Crown Cancl. Kirivong Sok Sen Chey Kirivong Sok Sen Chey
Svay Rieng Svay Rieng Cancl. Naga World Naga World

Czech Liga

Teplice Teplice 2 - 1 Baník Ostrava Baník Ostrava
Zlín Zlín 0 - 1 Sigma Olomouc Sigma Olomouc
Karviná Karviná 0 - 0 Mladá Boleslav Mladá Boleslav
Slavia Praha Slavia Praha 3 - 0 Slovácko Slovácko

FNL

Prostějov Prostějov 1 - 1 Táborsko Táborsko
Líšeň Líšeň 1 - 0 Vlašim Vlašim
Třinec Třinec 0 - 5 Vysočina Jihlava Vysočina Jihlava
Ústí nad Labem Ústí nad Labem 1 - 1 Chrudim Chrudim

3. liga MSFL

Písek Písek Postp. Karlovy Vary Karlovy Vary
Frýdek-Místek Frýdek-Místek Postp. Slovan Rosice Slovan Rosice
Odra Petřkovice Odra Petřkovice 3 - 2 Zlín II Zlín II
Rakovník Rakovník 0 - 3 Benešov Benešov
Loko Vltavín Loko Vltavín 1 - 2 Jiskra Domažlice Jiskra Domažlice
Zbuzany Zbuzany 2 - 0 Jablonec II Jablonec II
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice 4 - 1 Vrchovina Vrchovina
Přepeře Přepeře 2 - 0 Slovan Velvary Slovan Velvary
Povltava FA Povltava FA Postp. Motorlet Praha Motorlet Praha
Sokol Živanice Sokol Živanice 1 - 2 Chlumec nad Cidlinou Chlumec nad Cidlinou
Hanácká Hanácká 1 - 1 Slovácko II Slovácko II

3. Division E

Přeštice Přeštice 3 - 1 Petřín Plzeň Petřín Plzeň
České Budějovice II České Budějovice II 4 - 0 Tatran Sedlčany Tatran Sedlčany
Mariánské Lázně Mariánské Lázně 3 - 2 Rokycany Rokycany
Katovice Katovice 2 - 0 Hořovicko Hořovicko
Myto Myto Postp. Český lev - Union Beroun Český lev - Union Beroun
Aritma Praha Aritma Praha 0 Pen 2-4 0 Český Brod Český Brod
Brandýs nad Labem Brandýs nad Labem 4 - 1 Tatran Rakovník Tatran Rakovník
Neratovice-Byškovice Neratovice-Byškovice 5 - 0 Ostrov Ostrov
Štětí Štětí 4 - 0 Louny Louny
Dobříš Dobříš 1 - 2 Kladno Kladno
Olympie Březová Olympie Březová Postp. Meteor Praha Meteor Praha
Sokol Libiš Sokol Libiš 0 Postp. 0 Horky nad Jizerou Horky nad Jizerou
Letohrad Letohrad 1 Pen 2-4 1 Poricany Poricany
Trutnov Trutnov 0 - 2 Vysoké Mýto Vysoké Mýto
Velké Hamry Velké Hamry 4 - 2 Kosmonosy Kosmonosy
Břeclav Břeclav 0 - 0 Sokol Lanžhot Sokol Lanžhot
HFK Olomouc HFK Olomouc 0 - 1 Slavičín Slavičín
Nové Sady Nové Sady 1 - 1 Kozlovice Kozlovice
Hranice Hranice 1 - 1 Strání Strání
Jiskra Rýmařov Jiskra Rýmařov 0 Postp. 0 Trinec B Trinec B

1. Liga U19

Brno U19 Brno U19 Postp. Karviná U19 Karviná U19
Meteor Prague U19 Meteor Prague U19 Postp. Hradec Králové U19 Hradec Králové U19
Mlada Boleslav U19 Mlada Boleslav U19 2 - 3 Sigma Olomouc U19 Sigma Olomouc U19
Viktoria Plzeň U19 Viktoria Plzeň U19 2 - 1 České Budějovice U19 České Budějovice U19
Slavia Prague U19 Slavia Prague U19 3 - 0 Opava U19 Opava U19
FK Pardubice U19 FK Pardubice U19 4 - 1 Ostrava U19 Ostrava U19
Sparta Praha U19 Sparta Praha U19 2 - 0 Slovácko U19 Slovácko U19
Příbram U19 Příbram U19 0 - 2 Zlín U19 Zlín U19

Superliga

Midtjylland Midtjylland 1 - 0 Randers Randers

1st Division

Skive Skive 0 - 2 Fremad Amager Fremad Amager

Denmark Series Gruppe 1

BSF BSF - Frederikssund Frederikssund
Avedøre Avedøre - BK Union BK Union
Otterup Otterup - Greve Greve
B 1913 B 1913 - Tarup-Paarup Tarup-Paarup
OKS OKS - Horsens II Horsens II
VRI VRI - Vejgaard B Vejgaard B
Karlslunde Karlslunde - Fremad Valby Fremad Valby
Viby Viby - Ringkøbing Ringkøbing
LSF LSF - RB 1906 RB 1906
Skjold Birkerød Skjold Birkerød - Vordingborg Vordingborg
Allerød Allerød - GVI GVI
Lyseng Lyseng - Kjellerup Kjellerup
KFUM KFUM - Husum Husum
Odder Odder - Varde IF Elite Varde IF Elite
Herlev Herlev - Taastrup Taastrup
Djursland Djursland - Skjold Sæby Skjold Sæby
Nørresundby Nørresundby - Tjørring Tjørring

2nd Division Vest

Sydvest Sydvest 2 - 3 Jammerbugt Jammerbugt
VSK Århus VSK Århus 0 - 1 Holbæk B&I Holbæk B&I
Dalum Dalum 0 - 0 Frem Frem
Middelfart Middelfart 5 - 0 Næsby Næsby
B 93 B 93 3 - 2 Brabrand Brabrand
Vanløse Vanløse 2 - 0 Avarta Avarta
FA 2000 FA 2000 0 - 0 Slagelse B&I Slagelse B&I
Nykøbing Nykøbing 6 - 3 Brønshøj Brønshøj
Skovshoved Skovshoved 3 - 0 AB Tårnby AB Tårnby

Premier League

Brighton & Hove Albion Brighton & Hove Albion 2 - 3 Manchester United Manchester United
Crystal Palace Crystal Palace 1 - 2 Everton Everton
West Bromwich Albion West Bromwich Albion 3 - 3 Chelsea Chelsea
Burnley Burnley 0 70' 1 Southampton Southampton

Championship

Watford Watford 1 - 0 Luton Town Luton Town
Wycombe Wanderers Wycombe Wanderers 0 - 2 Swansea City Swansea City
Barnsley Barnsley 0 - 0 Coventry City Coventry City
Birmingham City Birmingham City 1 - 1 Rotherham United Rotherham United
Millwall Millwall 1 - 1 Brentford Brentford
Cardiff City Cardiff City 1 - 2 Reading Reading
Derby County Derby County 0 - 4 Blackburn Rovers Blackburn Rovers
Preston North End Preston North End 0 - 1 Stoke City Stoke City
Queens Park Rangers Queens Park Rangers 1 - 1 Middlesbrough Middlesbrough

FA Trophy

Waltham Abbey Waltham Abbey 3 - 2 Staines Town Staines Town
Ossett United Ossett United 0 - 2 Ramsbottom United Ramsbottom United
Market Drayton Town Market Drayton Town 0 - 1 Bury Town Bury Town
Tadcaster Albion Tadcaster Albion 1 - 3 Marine Marine
Cambridge City Cambridge City 2 - 3 Kidsgrove Athletic Kidsgrove Athletic
Soham Town Rangers Soham Town Rangers 0 - 3 Corby Town Corby Town
South Park South Park 0 - 1 Three Bridges Three Bridges
Evesham United Evesham United 2 - 1 Biggleswade Biggleswade
Hullbridge Sports Hullbridge Sports 0 - 1 Ashford Town (Middlesex) Ashford Town (Middlesex)
Cirencester Town Cirencester Town 1 Pen 5-4 1 Paulton Rovers Paulton Rovers
AFC Sudbury AFC Sudbury 1 - 2 Barking Barking
Felixstowe & Walton Utd. Felixstowe & Walton Utd. 2 - 1 Great Wakering Rovers Great Wakering Rovers
Hythe Town Hythe Town 3 - 0 Chalfont St Peter Chalfont St Peter
Northwood Northwood 1 Pen 4-3 1 Basildon United Basildon United
AFC Dunstable AFC Dunstable 1 - 2 Tooting & Mitcham United Tooting & Mitcham United
Melksham Town Melksham Town 3 Pen 4-5 3 North Leigh North Leigh
Witham Town Witham Town 0 - 2 Hanwell Town Hanwell Town

League One

Doncaster Rovers Doncaster Rovers 4 - 1 Bristol Rovers Bristol Rovers
Fleetwood Town Fleetwood Town 0 - 1 AFC Wimbledon AFC Wimbledon
Accrington Stanley Accrington Stanley 1 - 4 Oxford United Oxford United
Gillingham Gillingham 2 - 0 Blackpool Blackpool
Crewe Alexandra Crewe Alexandra 2 - 0 Milton Keynes Dons Milton Keynes Dons
Ipswich Town Ipswich Town 2 - 0 Rochdale Rochdale
Portsmouth Portsmouth 1 - 2 Wigan Athletic Wigan Athletic
Sunderland Sunderland 1 - 0 Peterborough United Peterborough United
Swindon Town Swindon Town 4 - 2 Burton Albion Burton Albion
Plymouth Argyle Plymouth Argyle 1 - 1 Shrewsbury Town Shrewsbury Town
Northampton Town Northampton Town 0 - 2 Hull City Hull City

League Two

Walsall Walsall Postp. Leyton Orient Leyton Orient
Port Vale Port Vale 0 - 0 Harrogate Town Harrogate Town
Salford City Salford City 0 - 0 Forest Green Rovers Forest Green Rovers
Scunthorpe United Scunthorpe United 1 - 0 Carlisle United Carlisle United
Southend United Southend United 1 - 2 Morecambe Morecambe
Oldham Athletic Oldham Athletic 2 - 3 Crawley Town Crawley Town
Mansfield Town Mansfield Town 1 - 2 Exeter City Exeter City
Bolton Wanderers Bolton Wanderers 0 - 2 Newport County Newport County
Barrow Barrow 1 - 1 Colchester United Colchester United
Bradford City Bradford City 2 - 1 Stevenage Stevenage
Cambridge United Cambridge United 0 - 0 Tranmere Rovers Tranmere Rovers
Cheltenham Town Cheltenham Town Postp. Grimsby Town Grimsby Town

Non League Premier Southern

Haringey Borough Haringey Borough 2 - 1 Bognor Regis Town Bognor Regis Town
Horsham Horsham 1 - 2 Cheshunt Cheshunt
AFC Rushden & Diamonds AFC Rushden & Diamonds 1 - 1 Barwell Barwell
Alvechurch Alvechurch 2 - 2 Royston Town Royston Town
Kingstonian Kingstonian 0 - 4 Worthing Worthing
Lewes Lewes 1 - 2 Brightlingsea Regent Brightlingsea Regent
Rushall Olympic Rushall Olympic 1 - 1 Peterborough Sports Peterborough Sports
Merstham Merstham 0 - 1 Enfield Town Enfield Town
Potters Bar Town Potters Bar Town 1 - 2 Corinthian-Casuals Corinthian-Casuals
Bowers & Pitsea Bowers & Pitsea 7 - 0 Leatherhead Leatherhead
Radcliffe Borough Radcliffe Borough 1 - 4 Witton Albion Witton Albion
Lancaster City Lancaster City 1 - 2 Basford United Basford United
Hyde United Hyde United 0 - 0 South Shields South Shields
East Thurrock United East Thurrock United 1 - 3 Cray Wanderers Cray Wanderers
Grantham Town Grantham Town 1 - 2 Atherton Collieries Atherton Collieries
Matlock Town Matlock Town 2 - 0 Stafford Rangers Stafford Rangers
Warrington Town Warrington Town 3 - 0 Gainsborough Trinity Gainsborough Trinity
Mickleover Sports Mickleover Sports 1 - 2 Morpeth Town Morpeth Town
Nantwich Town Nantwich Town 3 - 0 Stalybridge Celtic Stalybridge Celtic
Banbury United Banbury United 0 - 1 Redditch United Redditch United
Needham Market Needham Market 4 - 2 Stratford Town Stratford Town
Folkestone Invicta Folkestone Invicta 4 - 1 Wingate & Finchley Wingate & Finchley
Biggleswade Town Biggleswade Town 0 - 1 Bromsgrove Sporting Bromsgrove Sporting
Coalville Town Coalville Town 4 - 1 Leiston Leiston
Kings Langley Kings Langley 3 - 2 Nuneaton Borough Nuneaton Borough
Lowestoft Town Lowestoft Town 0 - 0 Hednesford Town Hednesford Town
Stourbridge Stourbridge 1 - 0 Hitchin Town Hitchin Town
Tamworth Tamworth 4 - 2 St Ives Town St Ives Town
Bishop's Stortford Bishop's Stortford 1 - 0 AFC Hornchurch AFC Hornchurch
Margate Margate 2 - 2 Carshalton Athletic Carshalton Athletic
Gosport Borough Gosport Borough 4 - 0 Farnborough Farnborough
Merthyr Town Merthyr Town Cancl. Beaconsfield Town Beaconsfield Town
Poole Town Poole Town 2 - 1 Hayes & Yeading United Hayes & Yeading United
Harrow Borough Harrow Borough 1 - 2 Salisbury Salisbury
Hendon Hendon 0 - 4 Truro City Truro City
Swindon Supermarine Swindon Supermarine 1 - 2 Tiverton Town Tiverton Town
Taunton Town Taunton Town 2 - 0 Walton Casuals Walton Casuals
Weston-super-Mare Weston-super-Mare 1 - 1 Metropolitan Police Metropolitan Police
Wimborne Town Wimborne Town 0 - 1 Chesham United Chesham United
Yate Town Yate Town 4 - 1 Dorchester Town Dorchester Town

Non League Div One Isthmian North

Bedfont Sports Bedfont Sports 2 - 3 Ware Ware
Grays Athletic Grays Athletic 0 - 4 Canvey Island Canvey Island
Maldon & Tiptree Maldon & Tiptree 1 - 1 Brentwood Town Brentwood Town
Chipstead Chipstead 1 - 4 Westfield (Surrey) Westfield (Surrey)
Marske United Marske United 3 - 0 Brighouse Town Brighouse Town
Ramsgate Ramsgate - Ashford United Ashford United
East Grinstead Town East Grinstead Town - Guernsey Guernsey
Burgess Hill Town Burgess Hill Town - Haywards Heath Town Haywards Heath Town
Cray Valley PM Cray Valley PM - Sittingbourne Sittingbourne
Kendal Town Kendal Town 0 - 0 Workington Workington
Faversham Town Faversham Town - Hastings United Hastings United
Coggeshall Town Coggeshall Town 2 - 0 Heybridge Swifts Heybridge Swifts
Whitehawk Whitehawk - Sevenoaks Town Sevenoaks Town
Whyteleafe Whyteleafe - Chichester City Chichester City
Clitheroe Clitheroe 1 - 0 Prescot Cables Prescot Cables
Mossley Mossley 4 - 1 Pickering Town Pickering Town
Phoenix Sports Phoenix Sports - Herne Bay Herne Bay
Uxbridge Uxbridge 2 - 2 Bracknell Town Bracknell Town
Newcastle Town Newcastle Town 1 - 0 Frickley Athletic Frickley Athletic
Stocksbridge Park Steels Stocksbridge Park Steels 0 - 2 Loughborough Dynamo Loughborough Dynamo
Yaxley Yaxley 2 - 2 St Neots Town St Neots Town

Non League Premier Isthmian

Buxton Buxton 2 - 2 Whitby Town Whitby Town
United of Manchester United of Manchester 0 - 0 Scarborough Athletic Scarborough Athletic

U21 Premier League Division 2

Arsenal U23 Arsenal U23 0 - 1 Tottenham U23 Tottenham U23
Southampton U23 Southampton U23 2 - 2 West Ham United U23 West Ham United U23

U18 Premier League