3. Liga

Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena 0 - 0 Uerdingen Uerdingen
1860 München 1860 München 1 - 0 Meppen Meppen
Sonnenhof Großaspach Sonnenhof Großaspach 2 - 1 Würzburger Kickers Würzburger Kickers
Preußen Münster Preußen Münster 3 - 0 Unterhaching Unterhaching
Hallescher FC Hallescher FC 1 - 4 Wehen Wiesbaden Wehen Wiesbaden
Karlsruher SC Karlsruher SC 1 - 1 Hansa Rostock Hansa Rostock

Regionalliga Nordost

Chemnitzer FC Chemnitzer FC 1 - 0 Budissa Bautzen Budissa Bautzen
Bischofswerdaer FV Bischofswerdaer FV 2 - 1 Viktoria Berlin Viktoria Berlin

Regionalliga Nord

Wolfsburg II Wolfsburg II 1 - 1 Weiche Flensburg Weiche Flensburg
Hamburger SV II Hamburger SV II 3 - 0 LSK Hansa LSK Hansa
Werder Bremen II Werder Bremen II 3 - 1 Lupo-Martini Lupo-Martini
Germania Egestorf Germania Egestorf 0 - 1 Hannover 96 II Hannover 96 II

Regionalliga Sudwest

Eintracht Stadtallendorf Eintracht Stadtallendorf 4 - 1 Pirmasens Pirmasens
Waldhof Mannheim Waldhof Mannheim 3 - 1 Stuttgart II Stuttgart II
Saarbrücken Saarbrücken 1 - 1 Kickers Offenbach Kickers Offenbach
TSV Steinbach TSV Steinbach 1 - 1 Balingen Balingen
Freiburg II Freiburg II 1 - 1 Wormatia Worms Wormatia Worms
Ulm 1846 Ulm 1846 1 - 0 Mainz 05 II Mainz 05 II
Hessen Dreieich Hessen Dreieich 2 - 3 Elversberg Elversberg

Regionalliga West

Wiedenbrück Wiedenbrück 1 - 1 Bonner SC Bonner SC
Wattenscheid 09 Wattenscheid 09 1 - 3 Rödinghausen Rödinghausen
Viktoria Köln Viktoria Köln 0 - 0 Wuppertaler SV Wuppertaler SV
Borussia Dortmund II Borussia Dortmund II Postp. Kaan-Marienborn Kaan-Marienborn
Borussia M'gladbach II Borussia M'gladbach II 0 - 0 Herkenrath Herkenrath
Straelen Straelen 0 - 1 Rot-Weiss Essen Rot-Weiss Essen

Regionalliga Bayern

Heimstetten Heimstetten 1 - 2 Nürnberg II Nürnberg II
Schalding-Heining Schalding-Heining 0 - 2 Illertissen Illertissen
1860 Rosenheim 1860 Rosenheim 1 - 1 Greuther Fürth II Greuther Fürth II
Augsburg II Augsburg II 2 - 3 Eichstätt Eichstätt
Garching Garching 1 - 1 Ingolstadt II Ingolstadt II
Bayreuth Bayreuth 4 - 2 Pipinsried Pipinsried

Oberliga Nordost-Sud

Blau-Weiß Zorbau Blau-Weiß Zorbau 2 - 5 Ludwigsfelde Ludwigsfelde
Luckenwalde Luckenwalde 2 - 2 Wacker Nordhausen II Wacker Nordhausen II
Krieschow Krieschow 1 - 1 VfL Halle VfL Halle
International Leipzig International Leipzig 0 - 0 Carl Zeiss Jena II Carl Zeiss Jena II

Oberliga Baden-Wurttemberg

Stuttgarter Kickers Stuttgarter Kickers 3 - 1 Germania Friedrichstal Germania Friedrichstal
Normannia Gmünd Normannia Gmünd 0 - 0 Ilshofen Ilshofen
Göppinger SV Göppinger SV 1 - 0 Backnang Backnang
Reutlingen Reutlingen 1 - 1 Spielberg Spielberg
Nöttingen Nöttingen 1 - 2 Ravensburg Ravensburg
Neckarsulmer SU Neckarsulmer SU 2 - 1 CfR Pforzheim CfR Pforzheim
Bahlinger SC Bahlinger SC 4 - 0 Linx Linx
Oberachern Oberachern 1 - 3 SGV Freiberg SGV Freiberg
Bissingen Bissingen 2 - 1 Villingen Villingen

Oberliga Bremen

Blumenthaler SV Blumenthaler SV 2 - 0 Werder Bremen III Werder Bremen III

Oberliga Hamburg

Dassendorf Dassendorf 3 - 0 Osdorf Osdorf
Meiendorfer SV Meiendorfer SV 2 - 1 Rugenbergen Rugenbergen

Oberliga Niedersachsen

Eintracht Braunschw. II Eintracht Braunschw. II 3 - 0 Spelle-Venhaus Spelle-Venhaus

Oberliga Schleswig-Holstein

Weiche Flensburg II Weiche Flensburg II 2 - 0 Eichede Eichede
Eutiner SV Eutiner SV 3 - 2 VfR Neumünster VfR Neumünster
TSB Flensburg TSB Flensburg 4 - 1 Bordesholm Bordesholm
Union Neumünster Union Neumünster 1 - 2 Heider SV Heider SV
Kropp Kropp 1 - 3 Lübeck II Lübeck II

Oberliga Hessen

Rot-Weiß Hadamar Rot-Weiß Hadamar 1 - 0 Viktoria Griesheim Viktoria Griesheim
Hessen Kassel Hessen Kassel 2 - 0 Bayern Alzenau Bayern Alzenau
Barockstadt Fulda-Lehn. Barockstadt Fulda-Lehn. 1 - 1 Bad Vilbel Bad Vilbel
Ederbergland Ederbergland 1 - 2 Hünfelder SV Hünfelder SV
Buchonia Flieden Buchonia Flieden 3 - 2 Baunatal Baunatal
Waldgirmes Waldgirmes 2 - 3 Ginsheim Ginsheim

Oberliga Niederrhein

Homberg Homberg 3 - 2 Kleve Kleve

Oberliga Rheinland-Pfalz Saar

Pfeddersheim Pfeddersheim 4 - 3 Idar-Oberstein Idar-Oberstein
Arminia Ludwigshafen Arminia Ludwigshafen 3 - 1 Röchling Völklingen Röchling Völklingen
Karbach Karbach 1 - 1 Eintracht Trier Eintracht Trier
Mechtersheim Mechtersheim 1 - 3 Hassia Bingen Hassia Bingen
Diefflen Diefflen 3 - 0 Hertha Wiesbach Hertha Wiesbach
FV Engers 07 FV Engers 07 1 - 0 Kaiserslautern II Kaiserslautern II

Oberliga Bayern Nord

Aubstadt Aubstadt 3 - 0 Abtswind Abtswind
Sand Sand 0 - 0 DJK Bamberg DJK Bamberg
Gebenbach Gebenbach 3 - 1 Jahn Forchheim Jahn Forchheim
Würzburger FV Würzburger FV 2 - 0 Erlangen-Bruck Erlangen-Bruck
ATSV Erlangen ATSV Erlangen 1 - 1 Neumarkt Neumarkt
Großbardorf Großbardorf 6 - 1 Vach Vach

Oberliga Bayern Sud

Ismaning Ismaning 4 - 1 1860 München II 1860 München II
Pullach Pullach 4 - 0 Nördlingen Nördlingen
Unterföhring Unterföhring 2 - 1 Holzkirchen Holzkirchen
Schwaben Augsburg Schwaben Augsburg 0 - 0 Rain / Lech Rain / Lech
Kottern Kottern 1 - 3 Vilzing Vilzing

Nuevo Sur de Gales

Sutherland Sharks Sutherland Sharks 1 - 2 APIA Leichhardt Tigers APIA Leichhardt Tigers
Sydney U21 Sydney U21 0 - 2 Marconi Stallions Marconi Stallions
Manly United Manly United 2 - 2 Mt Druitt Town Mt Druitt Town

Brisbane

Univ. Queensland Univ. Queensland 0 - 1 Albany Creek Albany Creek
Grange Thistle Grange Thistle Postp. Brisbane Knights Brisbane Knights
Centenary Stormers Centenary Stormers Postp. North Pine North Pine

Tasmania NPL

Launceston City Launceston City 2 - 2 Glenorchy Knights Glenorchy Knights
Kingborough Lions Kingborough Lions 0 - 3 Hobart Zebras Hobart Zebras

National Premier Leagues

Green Gully Green Gully 2 - 5 Avondale Avondale
Dandenong Thunder Dandenong Thunder 2 - 2 Bentleigh Greens Bentleigh Greens
Kingston Kingston 1 - 2 Altona Magic Altona Magic

Norte de NSW

Lambton Jaffas Lambton Jaffas 4 - 1 Adamstown Rosebuds Adamstown Rosebuds
Edgeworth Eagles Edgeworth Eagles 2 - 2 Newcastle Jets U21 Newcastle Jets U21
Weston Bears Weston Bears 2 - 1 Maitland Maitland

Regionalliga Mitte

Stadl-Paura Stadl-Paura 2 - 2 Lendorf Lendorf
Gurten Gurten 2 - 0 Völkermarkt Völkermarkt
Grazer AK Grazer AK 5 - 0 Deutschlandsberger SC Deutschlandsberger SC

Regionalliga Ost

Stadlau Stadlau 2 - 2 Mattersburg II Mattersburg II
Bruck/Leitha Bruck/Leitha 2 - 0 St. Pölten II St. Pölten II
Leobendorf Leobendorf 1 - 1 Wiener SC Wiener SC
Team Wiener Linien Team Wiener Linien 0 - 2 Mannsdorf Mannsdorf

Regionalliga West

Kitzbühel Kitzbühel - Schwaz Schwaz
Wals-Grünau Wals-Grünau 0 - 2 Grödig Grödig
Hohenems Hohenems 0 - 4 Wörgl Wörgl
Pinzgau Saalfelden Pinzgau Saalfelden Postp. Dornbirn Dornbirn
Seekirchen Seekirchen 2 - 0 Langenegg Langenegg
Liefering Liefering 1 - 3 Kufstein Kufstein
Rheindorf Altach II Rheindorf Altach II 1 - 0 Reichenau Reichenau

Landesliga Wien

Mauerwerk Sport Admira Mauerwerk Sport Admira - Mannswörth Mannswörth
Stammersdorf Stammersdorf - Wienerberg Wienerberg
Union Mauer Union Mauer - Slovan HAC Slovan HAC
ASV 13 ASV 13 - Elektra Elektra
Wiener Viktoria Wiener Viktoria - Favoritner AC Favoritner AC

Landesliga Tirol

Kirchbichl Kirchbichl - Kundl Kundl
Hall Hall - Zirl Zirl
Union Innsbruck Union Innsbruck - Söll Söll
Volders Volders - Völs Völs
Kematen Kematen - Natters Natters

Landesliga Niederosterreich

Retz Retz - USC Rohrbach USC Rohrbach
Rohrendorf Rohrendorf - Kottingbrunn Kottingbrunn
Gaflenz Gaflenz - Ardagger Ardagger
Scheiblingkirchen Scheiblingkirchen - St. Peter St. Peter
Kremser Kremser - Stripfing Stripfing

Landesliga Oberosterreich

Gmunden Gmunden - SV Wallern SV Wallern
Union Perg Union Perg - Union Edelweiß Union Edelweiß
Grün Weiß Micheldorf Grün Weiß Micheldorf - St. Martin St. Martin
Zebau Bad Ischl Zebau Bad Ischl - Marchtrenk Marchtrenk
Kornspitz Pregarten Kornspitz Pregarten - St. Valentin St. Valentin

Landesliga Salzburg

Straßwalchen Straßwalchen - ÖTSU Hallein ÖTSU Hallein
Austria Salzburg Austria Salzburg - Golling Golling
Strobl Strobl - Neumarkt Neumarkt
Thalgau Thalgau - Eugendorf Eugendorf
Salzburger AK Salzburger AK - Bramberg Bramberg

Landesliga Burgenland

Horitschon Horitschon - Siegendorf Siegendorf
Bad Sauerbrunn Bad Sauerbrunn - FC Deutschkreutz FC Deutschkreutz
Ritzing Ritzing - St. Margarethen / Bur St. Margarethen / Bur
Pinkafeld Pinkafeld - Leithaprodersdorf Leithaprodersdorf
Oberwart Oberwart - Parndorf II Parndorf II
Eltendorf Eltendorf - Draßburg Draßburg

Landesliga Steiermark

Bad Radkersburg Bad Radkersburg - St. Anna St. Anna
Leoben Leoben - Hitthaller St. Michael Hitthaller St. Michael
TuS Heiligenkreuz TuS Heiligenkreuz - Pöllau Pöllau
Lafnitz II Lafnitz II - Fürstenfeld Fürstenfeld

Landesliga Karnten

Lind Lind - Feldkirchen Feldkirchen
ASKÖ Gmünd ASKÖ Gmünd - Spittal Spittal
Maria Saal Maria Saal - Austria Klagenfurt Austria Klagenfurt
Wölfnitz Wölfnitz - Bleiburg Bleiburg
Matrei Matrei - St. Jakob Rosental St. Jakob Rosental

Landesliga Vorarlbergliga

Blau-Weiß Feldkirch Blau-Weiß Feldkirch - Bregenz Bregenz
Lauterach Lauterach - Nenzing Nenzing
Fussach Fussach - Andelsbuch Andelsbuch
Röthis Röthis - Bizau Bizau
Admira Dornbirn Admira Dornbirn - Austria Lustenau II Austria Lustenau II

1ra liga RS

Sloboda Mrkonjić Grad Sloboda Mrkonjić Grad 0 - 2 Tekstilac Derventa Tekstilac Derventa
Modriča Modriča 0 - 0 Rudar Prijedor Rudar Prijedor
Sutjeska Foča Sutjeska Foča 1 - 2 Željezničar Banja Luka Željezničar Banja Luka
Drina Zvornik Drina Zvornik 1 - 0 Kozara Gradiška Kozara Gradiška
Slavija Slavija 2 - 0 Podrinje Janja Podrinje Janja
Sloga Gornje Crnjelovo Sloga Gornje Crnjelovo 0 - 0 Borac Banja Luka Borac Banja Luka

Carioca 1 Taca Guanabara

Vasco da Gama Vasco da Gama - Bangu Bangu

Liga do Nordeste Campeonato Nordeste

ABC ABC 0 43' 0 Vitória Vitória
Moto Club MA Moto Club MA 0 38' 0 Fortaleza Fortaleza
Ceará Ceará 0 39' 1 Santa Cruz Santa Cruz
Confiança Confiança - CRB CRB
Náutico Náutico - Altos Altos

Paulista A1

Botafogo SP Botafogo SP - Oeste Oeste
Novorizontino Novorizontino - Palmeiras Palmeiras
Santos Santos - RB Brasil RB Brasil

Paulista A2

Atibaia Atibaia - Sertãozinho Sertãozinho
Água Santa Água Santa - Taubaté Taubaté
Inter de Limeira Inter de Limeira - Linense Linense

Paulista A3

Rio Preto Rio Preto - Velo Clube Velo Clube
Primavera SP Primavera SP - Desportivo Brasil Desportivo Brasil
Grêmio Osasco Grêmio Osasco - Noroeste Noroeste

Gaucho 1

Novo Hamburgo Novo Hamburgo - Internacional Internacional
EC São José EC São José - São Luiz São Luiz

Mineiro 1

Cruzeiro Cruzeiro - CAP CAP
Boa Boa - Tombense Tombense

Mineiro 2

Betim EC Betim EC - Athletic Club Athletic Club
Democrata SL Democrata SL - Democrata GV Democrata GV
Betinense Betinense - Nacional AC MG Nacional AC MG
CAP Uberlândia CAP Uberlândia - Tricordiano Tricordiano

Paranaense 1

Atlético PR Atlético PR - Foz do Iguaçu Foz do Iguaçu

Goiano 1

Vila Nova Vila Nova 1 43' 0 CRAC CRAC
Anapolina Anapolina - Atlético GO Atlético GO

Paraense

Independente PA Independente PA - Paragominas Paragominas
Águia de Marabá Águia de Marabá - São Francisco PA São Francisco PA
Castanhal Castanhal - São Raimundo São Raimundo
São Raimundo São Raimundo - Castanhal Castanhal

Sergipano

Frei Paulistano Frei Paulistano 0 36' 0 Itabaiana Itabaiana

Amazonense

Fast Clube Fast Clube - Sul América Sul América

Matogrossense

Aquidauanense Aquidauanense - Operário FC MS Operário FC MS
Mixto Mixto - CEOV Operário CEOV Operário

Capixaba

Estrela do Norte Estrela do Norte 0 38' 1 Rio Branco-VN Rio Branco-VN
Desportiva ES Desportiva ES 0 32' 0 Real Noroeste Real Noroeste

Acreano

Vasco da Gama AC Vasco da Gama AC Postp. Náuas Náuas
Andirá Andirá Postp. Independência Independência

Rondoniense

Rondoniense Rondoniense - Porto Velho Porto Velho

Roraimense

São Raimundo RR São Raimundo RR - Rio Negro RR Rio Negro RR
GAS GAS - Náutico RR Náutico RR

First Amateur Division

Sporting Châtelet Sporting Châtelet - Dender Dender
Excelsior Virton Excelsior Virton - Oudenaarde Oudenaarde
Geel Geel - Dessel Sport Dessel Sport
Heist Heist - Deinze Deinze
Thes Sport Thes Sport - Lierse Kempenzonen Lierse Kempenzonen

Tercera división VFV A

KRC Gent KRC Gent - Londerzeel Londerzeel

Tercera división VFV B

RES Durbuy RES Durbuy - Couvin-Mariembourg Couvin-Mariembourg
Rebecq Rebecq - Visé Visé
La Louvière La Louvière - Francs Borains Francs Borains

Tercera división ACFF

Turnhout Turnhout - Berchem Sport Berchem Sport
Hoogstraten Hoogstraten - Cappellen Cappellen
City Pirates Antwerpen City Pirates Antwerpen - Sint-Niklaas Sint-Niklaas

Promoción VFV A

Eendracht Wervik Eendracht Wervik - FC Lebbeke FC Lebbeke
RFC Wetteren RFC Wetteren - Merelbeke Merelbeke
Oostkamp Oostkamp - Wingene Wingene
Svelta Melsele Svelta Melsele - Sporting Kampenhout Sporting Kampenhout

Promoción VFV B

Sint-Lenaarts Sint-Lenaarts - Nijlen Nijlen
Ternesse Ternesse - Helson Helchteren Helson Helchteren
Bilzerse Waltwilder Bilzerse Waltwilder - Eendracht Termien Eendracht Termien
Wellen Wellen - Leopoldsburg Leopoldsburg
Betekom Betekom - Zwarte Leeuw Zwarte Leeuw

Promoción ACFF A

Union Namur Union Namur - Jette Jette
Aische Aische - Stade Brainois Stade Brainois

Promoción ACFF B

Huy Huy - Meix-Devant-Virton Meix-Devant-Virton
Sprimont Sprimont - Oppagne-Wéris Oppagne-Wéris

Provincial Antwerpen

De Kempen De Kempen - Mariekerke Mariekerke
Oppuurs Oppuurs - K. Kontich K. Kontich

Provincial Brabant

Jodoigne Jodoigne - Boitsfort Boitsfort
Herent Herent - Hoeilaart Hoeilaart
Diest Diest - Melsbroek Melsbroek

Provincial Hainaut

Antoing Antoing - Estaimbourg Estaimbourg

Provincial Limburg

Groen Star Beek Groen Star Beek - Zepperen-Brustem Zepperen-Brustem
Beringen Beringen - Eendracht Maasmechelen Eendracht Maasmechelen
Alken Alken - Huvo Jeuk Huvo Jeuk
Park Houthalen Park Houthalen - Zonhoven Zonhoven

Provincial Oost Vlaanderen

Ninove Ninove - Lochristi Lochristi
Sottegem Sottegem - Drongen Drongen
Eendracht Aalter Eendracht Aalter - Bambrugge Bambrugge

Provincial West Vlaanderen

Meulebeke Meulebeke - Blankenberge Blankenberge

Amistosos

RoPS Rovaniemi RoPS Rovaniemi - AC Oulu AC Oulu
Norrby Norrby 0 - 1 Jönköpings Södra Jönköpings Södra
Alta Alta - Tromsdalen Tromsdalen
MuSa MuSa 0 - 1 FC Jazz FC Jazz
Mjällby Mjällby 0 - 2 Lund Lund
Strømmen Strømmen 0 - 3 Skeid Skeid
Trelleborg Trelleborg 1 - 2 Torns Torns
Brage Brage - Sandviken Sandviken
Kotkan Kotkan - MP MP
Varberg Varberg - Halmia Halmia
Örebro Örebro 1 - 0 IFK Mariehamn IFK Mariehamn
Strindheim Strindheim 2 - 4 Levanger Levanger
Sirius Sirius 1 - 1 Frej Frej
Öster Öster 1 - 2 Kalmar Kalmar
FF Jaro FF Jaro 2 - 0 KPV KPV
Bryne Bryne 2 - 2 Arendal Arendal
Sandnes Ulf Sandnes Ulf 0 - 1 Jerv Jerv
AFC Eskilstuna AFC Eskilstuna 3 - 2 Djurgårdens Djurgårdens
Fredrikstad Fredrikstad 2 - 0 Falkenbergs Falkenbergs
Brann Bergen Brann Bergen 3 - 0 Sogndal Sogndal
Kristiansund BK Kristiansund BK Postp. Aalesunds FK Aalesunds FK
Raufoss Raufoss 2 - 2 Notodden Notodden
Strømsgodset IF Strømsgodset IF 1 - 1 IK Start IK Start
Värnamo Värnamo Cancl. Eskilsminne Eskilsminne
Ryazan Ryazan 2 - 0 Murom Murom
Zagłębie Sosnowiec Zagłębie Sosnowiec 1 - 2 Puszcza Niepołomice Puszcza Niepołomice
Kjelsås Kjelsås 4 - 3 Oppsal Oppsal
Lokomotiv Plovdiv Lokomotiv Plovdiv 3 - 3 Beroe Beroe
Sylvia Sylvia 0 - 2 Värnamo Värnamo
Utsikten Utsikten 3 - 1 Gauthiod Gauthiod
Astra Astra 0 - 0 Dunav 2010 Dunav 2010
Carlstad United Carlstad United 0 - 2 Skövde AIK Skövde AIK
Ferencváros Ferencváros 2 - 2 Zalaegerszegi TE Zalaegerszegi TE
IFK Göteborg IFK Göteborg 1 - 0 Örgryte Örgryte
Landskrona Landskrona 2 - 0 Rosengård Rosengård
Mačva Šabac Mačva Šabac 1 - 1 Tuzla City Tuzla City
Elverum Elverum 3 - 2 Moss Moss
Halmstads Halmstads 1 - 0 Elfsborg Elfsborg
HJK Helsinki HJK Helsinki 3 - 0 Flora Flora
Gefle Gefle 1 - 0 Team Thoren Team Thoren
Notodden Notodden - Raufoss Raufoss
Zenit San Petersburgo Zenit San Petersburgo 0 - 3 Austria Viena Austria Viena
Hødd Hødd Cancl. Stjørdals-Blink Stjørdals-Blink

Africa Cup Of Nations Qualifications

Burundi Burundi 1 - 1 Gabón Gabón
Camerún Camerún 3 - 0 Comoras Comoras
Níger Níger 1 - 1 Egipto Egipto
Zambia Zambia 4 - 1 Namibia Namibia
Guinea-Bissau Guinea-Bissau 2 - 2 Mozambique Mozambique
Costa de Marfil Costa de Marfil 3 - 0 Ruanda Ruanda
Ghana Ghana 0 80' 0 Kenia Kenia
Senegal Senegal 1 41' 0 Madagascar Madagascar
Malí Malí 2 37' 0 Sudán Sudán
Ghana U23 Ghana U23 - Gabon U23 Gabon U23
Equatorial Guinea U23 Equatorial Guinea U23 - Algeria U23 Algeria U23

Amistosos

Jordania Jordania 0 - 1 Siria Siria
Brasil Brasil 1 - 1 Panamá Panamá
Fiyi Fiyi - Mauricio Mauricio
Afganistán Afganistán 1 - 2 Malasia Malasia
Bulgaria U18 Bulgaria U18 1 - 0 Ukraine U18 Ukraine U18
Omán Omán 1 - 1 Singapur Singapur
Austria U20 Austria U20 0 - 1 Norway U20 Norway U20
France U18 France U18 2 - 1 Germany U18 Germany U18
Montenegro U18 Montenegro U18 2 - 1 Finland U18 Finland U18
Saudi Arabia U20 Saudi Arabia U20 0 - 2 Uruguay U20 Uruguay U20
Argentina U20 Argentina U20 1 87' 0 Japan U20 Japan U20

Shebelieves Cup

Armadale Armadale 3 - 0 Rockingham City Rockingham City
Cockburn City Cockburn City 4 - 4 Inglewood United Inglewood United
ECU Joondalup ECU Joondalup 2 - 3 Sorrento Sorrento
Perth Glory U21 Perth Glory U21 3 - 0 Balcatta Balcatta
Stirling Lions Stirling Lions 0 - 3 Perth Perth

Clasificación Campeonato de Europa

Georgia Georgia 0 - 2 Suiza Suiza
Malta Malta 2 - 1 Islas Faroe Islas Faroe
Gibraltar Gibraltar 0 - 1 República de Irlanda República de Irlanda
Suecia Suecia 2 - 1 Rumanía Rumanía
España España - Noruega Noruega
Liechtenstein Liechtenstein - Grecia Grecia
Italia Italia - Finlandia Finlandia
Bosnia-Herzegovina Bosnia-Herzegovina - Armenia Armenia

UEFA U19 Championship

Republic of Ireland U19 Republic of Ireland U19 - Azerbaijan U19 Azerbaijan U19
Germany U19 Germany U19 0 - 1 Norway U19 Norway U19
Serbia U19 Serbia U19 0 - 2 Belgium U19 Belgium U19
Spain U19 Spain U19 5 - 1 Wales U19 Wales U19
France U19 France U19 3 - 2 Switzerland U19 Switzerland U19
Italy U19 Italy U19 3 - 1 Ukraine U19 Ukraine U19
Greece U19 Greece U19 2 - 1 England U19 England U19
Russia U19 Russia U19 0 - 0 Romania U19 Romania U19
Scotland U19 Scotland U19 4 - 0 Cyprus U19 Cyprus U19
Netherlands U19 Netherlands U19 2 - 0 Slovenia U19 Slovenia U19
Israel U19 Israel U19 1 - 0 Poland U19 Poland U19
Hungary U19 Hungary U19 0 - 2 Croatia U19 Croatia U19
Czech Republic U19 Czech Republic U19 3 - 1 Denmark U19 Denmark U19
Portugal U19 Portugal U19 3 - 0 Turkey U19 Turkey U19

U21 Championship

Albania U21 Albania U21 1 83' 2 Turkey U21 Turkey U21

U19 Championship

Ireland U19 Ireland U19 3 - 1 Azerbaijan U19 Azerbaijan U19

Europa Youth U17

Italia Sub-17 Italia Sub-17 3 - 0 Romania U17 Romania U17
Germany U17 Germany U17 3 - 3 Iceland U17 Iceland U17
Austria U17 Austria U17 0 - 0 Turkey U17 Turkey U17
Czech Republic U17 Czech Republic U17 2 - 0 Northern Ireland U17 Northern Ireland U17
Portugal U17 Portugal U17 2 - 1 Poland U17 Poland U17
Netherlands U17 Netherlands U17 2 - 0 Israel U17 Israel U17
Russia U17 Russia U17 3 - 0 Scotland U17 Scotland U17
Slovenia U17 Slovenia U17 1 - 1 Belarus U17 Belarus U17
Germany U17 W Germany U17 W 2 - 0 Ireland U17 W Ireland U17 W
France U17 W France U17 W 5 - 0 Northern Ireland U17 W Northern Ireland U17 W
Sweden U17 W Sweden U17 W 0 - 2 Poland U17 Poland U17
Norway U17 W Norway U17 W 1 - 0 Scotland U17 W Scotland U17 W
Czech Republic U17 W Czech Republic U17 W 0 - 1 Portugal U17 W Portugal U17 W
Spain U17 W Spain U17 W 4 55' 0 Slovakia U17 W Slovakia U17 W

Serie en Dinamarca Gruppe 1

Karlslunde Karlslunde - Avedøre Avedøre
Greve Greve - Tårnby Tårnby
GVI GVI - Skjold Birkerød Skjold Birkerød
Herlev Herlev - Taastrup Taastrup

Serie en Dinamarca Gruppe 2

B 1908 B 1908 - LSF LSF
Fremad Valby Fremad Valby - BK Union BK Union
Kastrup Kastrup - KFUM Roskilde KFUM Roskilde
FA 2000 FA 2000 - Ishøj Ishøj

Serie en Dinamarca Gruppe 3

Oure Oure - Otterup Otterup
Næsby Næsby - B 1913 B 1913
Viborg II Viborg II - Silkeborg KFUM Silkeborg KFUM
Varde IF Elite Varde IF Elite - Hedensted Hedensted
Boldklubben Boldklubben - Kolding B Kolding B

2da División Vest

Kolding IF Kolding IF 1 - 1 Odder Odder
Aarhus Fremad Aarhus Fremad 3 - 2 Kjellerup Kjellerup
Jammerbugt Jammerbugt 1 - 0 Sydvest Sydvest
Skive Skive 2 - 1 Dalum Dalum
Brabrand Brabrand 1 - 0 Vejgaard B Vejgaard B
Hellerup Hellerup 0 - 3 B93 B93
Vanløse Vanløse 0 - 1 AB Copenhagen AB Copenhagen
Marienlyst Marienlyst 1 - 0 Slagelse B&I Slagelse B&I
Middelfart Middelfart 2 - 2 Hillerød Hillerød
Brønshøj Brønshøj 1 - 1 Frem Frem

FA Trophy

AFC Telford United AFC Telford United 1 - 2 Leyton Orient Leyton Orient
Stockport County Stockport County 2 - 3 Fylde Fylde

Liga Uno

Walsall Walsall 0 - 1 Barnsley Barnsley
Bradford City Bradford City 1 - 4 Blackpool Blackpool
Burton Albion Burton Albion 5 - 2 Accrington Stanley Accrington Stanley
Luton Town Luton Town 4 - 0 Doncaster Rovers Doncaster Rovers
AFC Wimbledon AFC Wimbledon 2 - 4 Gillingham Gillingham
Peterborough United Peterborough United 2 - 0 Southend United Southend United
Plymouth Argyle Plymouth Argyle 2 - 2 Bristol Rovers Bristol Rovers
Rochdale Rochdale 3 - 1 Scunthorpe United Scunthorpe United
Shrewsbury Town Shrewsbury Town 0 - 2 Portsmouth Portsmouth
Coventry City Coventry City 0 - 1 Oxford United Oxford United

Liga dos

Colchester United Colchester United 0 - 2 Tranmere Rovers Tranmere Rovers
Crawley Town Crawley Town 0 - 3 Lincoln City Lincoln City
Grimsby Town Grimsby Town 0 - 0 Bury Bury
Carlisle United Carlisle United 2 - 2 Cambridge United Cambridge United
Cheltenham Town Cheltenham Town 3 - 1 Northampton Town Northampton Town
Macclesfield Town Macclesfield Town 2 - 2 Stevenage Stevenage
Notts County Notts County 0 - 1 Exeter City Exeter City
Port Vale Port Vale 0 - 2 Forest Green Rovers Forest Green Rovers
Swindon Town Swindon Town 4 - 0 Morecambe Morecambe
Mansfield Town Mansfield Town 1 - 2 Crewe Alexandra Crewe Alexandra
Milton Keynes Dons Milton Keynes Dons 2 - 0 Yeovil Town Yeovil Town

Conference National

Chesterfield Chesterfield 3 - 0 Sutton United Sutton United
Boreham Wood Boreham Wood 0 - 2 Aldershot Town Aldershot Town
Halifax Town Halifax Town 2 - 0 Solihull Moors Solihull Moors
Barrow Barrow 2 - 2 Harrogate Town Harrogate Town
Hartlepool United Hartlepool United 1 - 0 Wrexham Wrexham
Maidstone United Maidstone United 0 - 2 Ebbsfleet United Ebbsfleet United
Salford City Salford City 0 - 0 Barnet Barnet
Braintree Town Braintree Town 2 - 4 Bromley Bromley

Conferencia N / S North

Chorley Chorley 3 - 0 Leamington Leamington
Curzon Ashton Curzon Ashton 3 - 1 United of Manchester United of Manchester
Ashton United Ashton United 0 - 3 Blyth Spartans Blyth Spartans
Brackley Town Brackley Town 3 - 1 Kidderminster Harriers Kidderminster Harriers
Hereford Hereford 1 - 0 Guiseley Guiseley
Spennymoor Town Spennymoor Town 1 - 1 Alfreton Town Alfreton Town
York City York City 2 - 2 Boston United Boston United
Nuneaton Borough AFC